Kolmen kultaleiman kuorot

2015

Estonian Radio Children's Choir (Viro)
Spira Ensemble (Suomi)
Turun konservatorion kamarikuoro (Suomi)
Grand Prix: Spira Ensemble

2013

Musica-kuoro (Suomi)
Spigo (Latvia)

2011

Aino-kuoro (Suomi)
Kamarikuoro Kaamos (Suomi)
Kauppakorkeakoulun Ylioppilaskunnan Naislaulajat (Suomi)
Grand Prix: Kamarikuoro Kaamos (Suomi)

2009

Akademiska Sångföreningen (Suomi)
Hämäläis-Osakunnan Laulajat (Suomi)
Slavonic Tractor (Suomi)

2007

ei kolmen kultaleiman kuoroja

2 kultaleimaa:
Vox Aurea (Suomi)
Akademiska damkören Lyran (Suomi)
Laurus Nuorisokuoro (Suomi)
Sibelius-lukion kamarikuoro (Suomi)

2005

Grex Musicus (Suomi)
Grand Prix: Grex Musicus (Suomi)

2003

Vox Aurea (Suomi)
Tone Tomšic (Slovenia)

2001

Bryansk City Academic Choir (Venäjä)
Ljubljanski Madrigalisti (Slovenia)
Lyran (Suomi)
Philomela (Suomi)
Grand Prix: Philomela (Suomi)

1999

Anglo-Chinese Junior College Choir (Singapore)
Jubilate (Suomi)
Grand Prix: Anglo-Chinese Junior College Choir (Singapore)

1997

Kampin laulu (Suomi)

1995

De La Salle University Chorale (Filippiinit)
Grand Prix: De La Salle University Chorale (Filippiinit)

1993

Tallinnan Vanhankaupungin poikakuoro (Viro)
Kiimingin Kiurut (Suomi)
Grand Prix: Tallinnan Vanhankaupungin poikakuoro (Viro)

1991

Museum Musicum (Liettua)

1989

ei kuorokatselmusta

1987

Collegium Musicum (Puola)

1985

ei kolmen kultaleiman kuoroja

2 kultaleimaa:
Jubilate (Suomi)
Hyvinkään Nuorten Kamarikuoro (Suomi)
Semmelweis (Unkari)

1983

Csili (Unkari)
Polyteknikkojen Kamarikuoro (Suomi)
Tallinnan Polyteknisen Instituutin Kuoro (Eesti)

1981

Turun Konservatorion Nuorisokuoro (Suomi)
Jubilate (Suomi)
Norjan Radion Studiokuoro (Norja)

1979

Eestin Tiedeakatemian Naiskuoro (Eesti)
Imatran Seurakunnan Kamarikuoro (Suomi)
Jyväskylän Studiokuoro (Suomi)
Kouvolan Musiikkiluokkien Kuoro (Suomi)
Lahden Kamarikuoro (Suomi)

1977

Polyteknikkojen Kuoro (Suomi)
Kaleva-kuoro (Eesti)
Miskolcin 6. kansakoulun musiikkiosaston kuoro (Unkari)

1975

Tuiran Kamarikuoro (Suomi)

In english