Kuorokatselmuksen aikataulu

Torstai 8.6.

Tampere-talo, Iso sali, vapaa pääsy

12.05–12.15 Kuorokatselmuksen avaus
12.15–12.30 Tellus, Tampere, johtaa Petra Poutanen-Hurme
12.30–12.45 Dominutz, Tampere
12.45–13.00 Tampereen Naislaulajat, Tampere, johtaa Katja Harilo
13.00–13.15 Teekkarikuoro, Tampere, johtaa Johanna Lantto
13.15–13.30 Renaissance, Surgut, Venäjä, johtaa Klara Musakaeva
13.30–13.45 CCL, Kaarina, johtaa Tara Karim

TAUKO

15.45–16.00 Nuorisokuoro Merituuli, Kirkkonummi, johtaa Tarja Viitanen
16.00–16.15 Riiarinna, Parkano, johtaa Jukka Lehtinen
16.15–16.30 Leticia, Salo, johtaa Saara Kemppainen
16.30–16.45 Porin Kamarikuoro, Pori, johtaa Sanna Kuusisto
16.45–17.00 Vaskivuoren lukion kamarikuoro, Vantaa, johtaa Jonna Vehmanen
17.00–17.15 Kamarikuoro Dimus, Espoo, johtaa Riku Laurikka

Perjantai 9.6.

Tampere-talo, Iso sali, vapaa pääsy

10.00–10.15 Mieskuoro Laulajat, Tampere, johtaa Paavo Hyökki
10.15–10.30 Carmina, Rychnov nad Kněžnou, Tšekki, johtaa Karel Štrégl
10.30–10.45 Oriana, Odessa, Ukraina, johtaa Galina Shpak
10.45–11.00 Kamarikuoro Näsi, Tampere, johtaa Markus Yli-Jokipii
11.00–11.15 Mlada, Perm, Venäjä, johtaa Olga Vyguzova
11.15–11.30 Christophorus-Kantorei, Altensteig, Saksa, johtaa Michael Nonnenman
11.30–11.45 Skaņupe, Riika, Latvia, johtaa Jānis Almanis-Palmbahs

TAUKO

13.00–13.15 CandoMini, Espoo, johtaa Viena Jurvelin
13.15–13.30 Lain Huuto, Helsinki, johtaa Paavo Hyökki
13.30–13.45 KaMu nuorisokuoro, Kaarina, johtaa Pekka Nebelung
13.45–14.00 Ruamjai, Jyväskylä, johtaa Kirsi Kaunismäki-Suhonen
14.00–14.15 Rauman kamarikuoro, Rauma, johtaa Sanna Kuusisto
14.15–14.30 Kaari-ensemble, Helsinki, johtaa Saara Aittakumpu

TAUKO

16.00–16.15 Kören Decibel, Östersund, Ruotsi, johtaa Råger Rådström
16.15–16.30 Chorus Iucundus, Turku, johtaa Timo Lehtovaara
16.30–16.45 Juvenalia-kuoro, Espoo, johtaa Matti Järvinen
16.45–17.00 Junges Consortium Berlin, Berliini, Saksa, johtaa Vinzenz Weissenburger
17.00–17.15 Sabrina ja Saarten tyttäret, Helsinki, johtaa Sabrina Ljungberg
17.15–17.30 Mieskuoro Valkia, Helsinki, johtaa Saara Aittakumpu
17.30–17.45 Cassiopeia, Oulu, johtaa Kristian Heberg

Lauantai 10.6.

Tampere-talo, Iso sali, vapaa pääsy

9.15–9.30 Vocaliisat, Rovaniemi, johtaa Anniina Maikkula
9.30–9.45 Filianna, Lahti, johtaa Sabrina Ljungberg
9.45–10.00 Naiskuoro Timotei, Loppi, johtaa Anneli Julén
10.00–10.15 Kaikukuoro, Oulu, johtaa Ilkka Eskelinen
10.15–10.30 Open Voice, Helsinki, johtaa Merzi Rajala
10.30–10.45 Kamarikuoro Cantinovum, Jyväskylä, johtaa Rita Varonen
10.45–11.00 Maailma-kuoro, Helsinki, johtaa Saara Ruuska

TAUKO

12.30–12.45 Naiskuoro FC Sawotta, Kuopio, johtaa Mari-Anni Hilander
12.45–13.00 KaMu tyttökuoro, Kaarina, johtaa Pekka Nebelung
13.00–13.15 Naiskuoro Pihlaja, Helsinki, johtaa Marjasisko Varha
13.15–13.30 Partita, Porvoo, johtaa Merzi Rajala
13.30–13.45 Savolaisen Osakunnan Laulajat, Helsinki, johtaa Sabrina Ljungberg
13.45–14.00 Naiskuoro Solina, Hyvinkää, johtaa Nina Melasalmi
14.00–14.15 Viihdekuoro Sawo Ensemble, Kuopio, johtaa Tiina Taskinen-Viinikainen

TAUKO

15.45–16.00 Turku Cathedral Youth Choir TCYC, Turku, johtaa Anu Åberg
16.00–16.15 Bella Canta, Helsinki, johtaa Satu Luomajoki
16.15–16.30 Kamarikuoro Värinä, Helsinki, johtaa Noora Hirn
16.30–16.45 Procantus, Helsinki, johtaa Mimmu Kyrönseppä
16.45–17.00 Naiskuoro Elegia, Helsinki, johtaa Sabrina Ljungberg
17.00–17.15 Vox Polaris, Kuopio, johtaa Anna Pöyhönen
17.15–17.30 Sorja, Seinäjoki, johtaa Pirjo Kotkaniemi
17.30–17.45 Wiipurilaisen Osakunnan Laulajat, Helsinki, johtaa Elisa Huovinen

Sunnuntai 11.6.

Kuorokatselmuksen päätöskonsertti

14.00 Tampere-talon Iso sali, liput 20/15 €

In english